Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Ги напиша „Кукавица“ и „Шта то беше љубав“ а денеска силно се...

Ги напиша „Кукавица“ и „Шта то беше љубав“ а денеска силно се бори со ракот, Марина Туцаковиќ конечно во јавност (видео)

реклама:G Natural

Авторката на многу хитови кои станаа и евергрини на балканот Марина Туцаковиќ веќе неколку години се бори со ракот на дојката.

Долго време не се појавуваше во јавност со оглед на нејзината состојба но како што вели по малку кога ќе добиела инспирација сеуште пишува нови текстови за песни.

Најмногу е горда на песните „Кукавица“ и „Шта то беше љубав“, а што друго додаде видете во неодамнешната изјава за медиумите…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------