Home INFO Ги соблекла гаќите на измама, Шерон Стоун со дрва и камења кон...

Ги соблекла гаќите на измама, Шерон Стоун со дрва и камења кон продуцентот

реклама:Велигден со Стаф

На актерката Шерон Стоун изгледа и недостасуваат пари па решила да ги издаде мемоарите „ The Beauty of Living Twice “ во кои раскажува работи за својот живот кој до сега никому не ги кажала.

Во исповеддта околу снимањето на филмскиот хит „Сурови страсти“ таа додава дека за култната сцена каде што ги прекрстува нозете и не носи гаќи била излажана од режисерот дека нема да се гледа ништо, и дека треба да ги соблече гаќите затоа што им рефлектираат бела светлина.

Подоцна кога филмот бил завршен и влегла во просториа со куп адвокати кои голем дел од нив немале врска со филмот сфатила дека била измамена.

По гледањето на филмот, Стоун вели дека му удрила шлаканица на режисерот Пол Верховен, отишла до нејзиниот автомобил и го повикала адвокатот Марти Сингер.

Сингер, наводно, ја известил дека според Здружението на еснафот на актери, филмот не може да се снима на овој начин затоа што не е законски.

“Го информирав Пол за срамот на кој ме изложи Мери. Се разбира, тој жестоко негираше дека воопшто имам избор. Бев само актерка, само жена, каков избор можев да имам? Но, имав избор. Размислував и размислував и решив да ја пуштат оваа сцена во филмот. Зошто? Затоа што беше соодветно за овој филм и за ликот, и конечно затоа што јас го сторив тоа”, заклучи Стоун.

Но измамена или не, на Шерон Стоун овој филм и посебно оваа сцена и го отворија патот на успехот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------