Home INFO Ги земала единствените пари за Лорена: Мајката на Дарко Лазиќ ја шокираше...

Ги земала единствените пари за Лорена: Мајката на Дарко Лазиќ ја шокираше Ана Севиќ!

реклама:G Natural

Додека фолк ѕвездата од соседството, Дарко Лазиќ се опоравува од сообрќајната несреќа која ја имаше пред околу две недели, неговата сеуште законска сопруга проживува вистинска драма.

Имено во медиумите се појавија шпекулации дека Ана Севиќ од осигурителна компанија барала исплата на пари за сообраќајната незгода на Дарко кои би ги присвоила за себе.

Но како што пишува магазинот Ало, приказната е сосема поинаква, а шпекулациите видно ја потресле Ана.

Уште пред неколку години, пред да се раздели со Дарко, Ана уплатила животно осигурување за нив и за ќеркичката Лорена.

Кога дознале за несреќата, лица од осигурителната компанија ја контактирале Ана и ја повикале на состанок.

Со оглед дека добиле медицински извештај за состојбата на Лазиќ, каде е констатирано дека во крвта се пронајдени 1.39 промили алкохол но и недозволени наркотици, осигурителната компанија одбила да исплати оштета.

Доколку немал алкохол и дрога во крвта, пејачот би добил околу 65000 евра оштета, пренесува српски Ало врз основа на тврдења на извор близок на семејството на Лазиќ.

Покрај тоа што со години вози без дозвола која му е одземена поради сообраќаен прекршок, Дарко имал преку 50 останати сообраќајни прекршоци за кои никогаш не сносел одговорност.

Како што дознава Ало, мајката на Дарко ја контактирала Ана за да ја праша што се случува со парите од осигурувањето на што Ана и раскажала за причината поради која оштетата нема да се реализира.

Во меѓувреме, мајката на Дарко се јавила кај потстанарката која живеела во станот кој Лазиќ го доби како награда од Гранд Продукција и ја известила дека парите за кирија наместо кај Ана, треба да и ги дава на неа, со образложение дека сега  им се повеќе од потребни.

Ова ја шокирало Ана, со оглед на фактот дека Дарко не плаќал никаква алиментација за својата ќерка Лорена.

Единствените средства кои Ана ги добивала од пејачот  била токму оваа кирија од станот која изнесувала околу 150 евра.

View this post on Instagram

Fotografija je nastala pre par dana.. Vama se verovatno cini kao "normalna" ali svako ko me poznaje jasno vidi i zna koliko je truda trebalo da iza nje probam da sakrijem umor i tugu,nespavanje,suze i stres posle svega sto se desilo.. I pored svega toga to mi nije poslo za rukom..Ovo je jedna usiljena poza,pokusaj osmeha koji uz sav trud nije uspeo da se izadje iz mene. Nema te tuge koja se filterom moze sakriti jer zivot nije instagram. Radim na povratku svog osmeha koji se na mom licu video do pre neki dan,rade i svi koji me vole i koje volim,koji zele da budem srecna i ispunjena kakva realno i jesam jer imam sve razloge za to. Sve sto je bilo u mojoj moci sam uradila. Prvo je bilo "sta ona trazi u bolnici" posle je bilo "vidi ne dolazi u bolnicu,putuje" .. Odavno sam shvatila da se svetu ne moze ugoditi i da je bitno ono sto znamo Bog i ja.. kao i moja porodica. Znate sta? Trazila sam u bolnici snagu koju sam zelela da prenesem svom bivsem muzu u njegovoj najgoroj borbi,trazila sam energiju u sebi da bih je dala i njemu jer sam znala da ocu mog deteta to treba vise nego ikada do sada. Znam da mu je to znacilo i pomoglo da prebrodi svoje najteze zivotne trenutke…Da li idem ili ne idem..Kao sto sam napisala u story pre neki dan,to je moja licna stvar a samo su jedan put uspeli da me slikaju jer je to bila ne samo Darkova nego i moja bitka.. Svako od nas je pre godinu dana krenuo odvojenim putem i svako od nas vodi svoj zivot. Svako je odabrao kako ce da zivi i svako je napravio svoj izbor. Ja sam odabrala da budem srecna i voljena jer imam pravo na to ,kao i svi vi! Jer sreca je stvar izbora! Svako zasluzuje da bude srecan! Moje dete zasluzuje da bude srecno a ne moze biti ako nisam ja ta koja ce da joj pokaze kako to izgleda! Ja nemam pravo da budem nesrecna jer imam dete koje ce biti srecno sve dok to od mene zavisi a ja cu uraditi sve sto je u mojoj moci da zauvek bude srecna,zasticena i nasmejana… Volim vas i zahvaljujem se na svemu lepom sto ste poslali proteklih dana… Od energije do reci.. ❤️????????

A post shared by ANA SEVIC OFFICIAL (@anasevicofficial) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------