Home INFO “Гладијаторот” наполни 55 години: Вака изгледа денес (ВИДЕО)

“Гладијаторот” наполни 55 години: Вака изгледа денес (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Познатиот австралиски актер Расел Кроу вчера го прослави својот 55-ти роденден.

Тој е роден е на 7 април 1964 година во Велингтон, Нов Зеланд.

Кроу се здоби со светска слава во хит-филмот „Гладијатор“.

Веќе 16 години е во брак со австралиската пејачка Даниела Спенсер, со која има две деца. Актерот е верен сопруг и неговиот живот не е проследен со скандали.

Еве како денес изгледа познатиот холивудски заводник!

View this post on Instagram

Somewhere in a rainforest in Puerto Rico

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe) on

View this post on Instagram

The Actor prepares #8

A post shared by Russell Crowe (@russellcrowe) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------