Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Го “шинаа” од коментари, Доналд Трамп во јавност без пудра (фото)

Го “шинаа” од коментари, Доналд Трамп во јавност без пудра (фото)

реклама:G Natural

Откако Доналд Трамп неодамна се појави на голф натпреварот ЛИВ во Бедминстер повторно го предизвика врз себе целото внимание на американската јавност.

Веќе одамна е познато дека Трамп постојано е со портокалова пудра која што ја има на своето лице во големи количини, па кога во јавност ќе се појави природен а тоа е реткост веднаш е различен и чуден.

И овој пат не беше поштеден од јавноста па предизвика тотален хаос на социјалните мрежи со милиони коментари…

„Иако не го одобрувам тоа, разбирам зошто инаку би ставил толку многу пудра и би одел на кварцирање“, гласи еден коментар на Твитер.

„Тој изгледа како сосема поинаква личност без шминка“, „Не изгледа добро“, „Дали е ова фотошопирано“, „Дали е ова што се случува кога се грижиш 24/7“, „Изгледа како Дарт Вејдер кога ќе полета неговата маска“, гласеа другите коментари.

Имаше коментари дека Трамп изгледа како парче шунка со капа, а неговото лице личи на маска од хорор филм.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------