Home INFO Годините не му можат ништо: Милијардерот на Емина Јаховиќ е во топ...

Годините не му можат ништо: Милијардерот на Емина Јаховиќ е во топ форма

реклама:G Natural

Босанската пејачка Емина Јаховиќ се врати во прегратките на милионерот Садатин Саран.

По неколкумесечната пауза, и наводната афера на Саран со турска актерка, Емина повторно е во врска со него.

Садетин Саран е 55 годишен турски милионер.

Роден е во 1964 година во Америка. Неговиот татко бил владин службеник.

Саран живеел во Америка до својата дванаесетта година а потоа се преселил во Турција. По завршеното средно образование добива спортска стипендија за Универзитетот Кентаки.

По завршување на високото образование тој повторно се враќа во Турција каде работел во Министерството за култура.
Бил капитен на националниот пливачки тим а бил менаџер и на познатиот клуб Фенербахче.

Садетин го основач Саран холдингот чија цел е да го подобри известувањето за спортските манифестации и да го подобри нивото на спортот во Турција.

На својот Инстаграм профил тој често споделува фотографии, а со последната објава направи хаос кај припадничките на понежниот пол.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------