Home INFO Гоца Тржан бесна по јавните обвинувања: Се иселила и му го оставила...

Гоца Тржан бесна по јавните обвинувања: Се иселила и му го оставила кредитот на бившиот

реклама:G Natural

Пејачката Гоца Тржан повторно е актуелна во таблоидите по изјавата на сестрата на нејзиниот бивш сопруг дека сакала да го остави на улица и дека му го земала станот во кој живееле.

Имено пред десетина години пејачката и бившиот сопруг Иван го купиле станот на кредит, за кој по разводот дошло до несогласување и останала Гоца со нејзината ќерка Лена да живее во станот и да ги отплаќа ратите од кредитот за него.

По изјавата на сестрата од бившиот сопруг Теодора Маринковиќ во вклучувањето во живо на реалното шоу „Парови“, во кое учествува и Иван бившиот сопруг, раскажала дека Гоца сака да го остави на улица по што пејачката се огасила во медиумите.

Таа тврди дека во станот живеела со нејзината ќерка и редовно ги исплаќала преостанатите рати од 500 евра месечно. Но бидејки препукувањето продолжило таа решила да се одсели од таму и со својот нов дечко да се пресели во нова куќа, а станот и долгот за него му го оставила на бившиот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------