Home INFO Во сообраќајна несреќа почина српскиот фолк пејач Шабан Шаулик

Во сообраќајна несреќа почина српскиот фолк пејач Шабан Шаулик

реклама:ХитКујна канал

Во страшна сообраќајна несреќа во Германија утринава животот го загуби познатито српски пејач Шабан Шаулиќ.

Германската полиција во медиумите соопшти дека несреќата била предизвикана од возач во алкохолизирана состојба, кој управувал со возилото Мазда со кое удрил во возилото ибица во која се возел пејачот.

Од ударот двете возила го изгубиле правецот и е удриле во банкината покрај патот.

Веднаш биле пренесени во болница но заради дополнителен срцев удар на повредите им подлегнал Шаулиќ.

Семејството на пејачот ја соопштија официјално веста на социјалните мрежи, а и полицијата на местото на несреќата ги сподели информациите со кои поседуваат.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“