Home INFO Хари и Меган се враќаат во Велика Британија, еве зошто

Хари и Меган се враќаат во Велика Британија, еве зошто

реклама:Велигден со Стаф

Меган и Хари започнаа нов живот во Канада кој според извор близок на нив многу им се допаѓа.

Двојката наводно станала многу поспокојна откако им престанаа кралските должности.

Сепак, тие ќе мора во март да се вратат во Алглија, а причината е празничната служба по повод Денот на Заедницата на народите, која ќе се одржи на 9-ти март, во Вестминистер.

За овој настан за кој кралицата Елизабета лично го замолила својот внук и неговата сопруга да земат учество.

Нивниот син Арчи, кој сега наполни 10 месеци, исто така ќе се врати со родителите во Велика Британија.

Се смета дека ова појавување на принцот Хари и Меган ќе биде нивната последна обврска поврзана со кралските должности.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------