Home INFO Ова се најлошо облечените дами на “Оскарите”

Ова се најлошо облечените дами на “Оскарите”

реклама:G Natural

На 92 то доделување на Оскар наградите, на црвениот килим продефилираа многу холивудски ѕвезди.
Популарните дами се потрудија да го оправдаат епитетот ѕвезда и блеснаа во вечерни тоалети од познати креатори.

Сепак имаше и такви кои направиле “утка” со изборот на облека.

Ова се шесте најлошо облечени дами според модните критичари.

1.Сандра О (48)

2. Блек Чајна (31)

View this post on Instagram

”Angela White” #oscars2020

A post shared by Blac Chyna (@blacchyna) on

3.Кристин Виг (46)

4.Џанел Моне (34)

5.Аурора (23)

6.Ребел Вилсон

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------