Home INFO Холивудскиот актер Раде Шербеџија на вакцина во Белград?!

Холивудскиот актер Раде Шербеџија на вакцина во Белград?!

реклама:G Natural

И познатиот актер Раде Шербеџија денеска бил забележан во Белград како се вакцинира со една од вакцините против ковид 19.

Актерот заедно со свои пријатели заминал за Србија да ја искористи оваа прилика за да добие вакцина, а за медиумите прокоментирал:

-„Се вакцинирав во Белград зошто Србија не е во европската заедница, и може да ги искористи сите канали за да доие вакцини, па успеаа да набават различни. Одлично го направиа тоа, многу луѓе заминаа да се вакцинираат и многу мои пријатели од Сараево. Не можевме да чекаме.
Кој може да дојде да се вакцинира, треба одма да го направи тоа. Се надевам дека тие вакцини од ЕУ ќе стигнат побрзо и во останатите земји и дека летово ќе го пречекаме помирни, дека ќе може да се дружиме“, рече Шербеџија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------