Home INFO Хорор во сафари: Гепарди нападнаа семејство со деца (фото)

Хорор во сафари: Гепарди нападнаа семејство со деца (фото)

реклама:Лето во Банско

Невнимателноста на овие родители можеше да ги чини живот! Да не напоменуваме дека за малку ќе настрадаа и нивните малолетни деца!

Инцидент се случил пред неколку години во сафари парк во Холандија откако семејство одлучило да ги занемари правилата и да излезе од кола за да ги слика геопардите.Првиот пат успеале да фотографираат без да реагираат гепардите, но веќе вториот пат животните им се нафрлиле.

Инцидентот го снимиле посетители кои се наоѓале во автомобилот зад нив.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------