Home INFO ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ 2020: Астро прогноза за љубов, работа и здравје

ХОРОСКОП ЗА ДЕКЕМВРИ 2020: Астро прогноза за љубов, работа и здравје

реклама:Велигден со Стаф

Голем месечен хороскоп за декември 2020 година!

Овен

Декември ќе биде многу бурен месец за луѓето родени во знакот Овен. Треба да се подготвите за големи настани што ќе го трансформираат вашиот живот! Затемнувањето на Месечината на 30 декември ќе донесе големи промени. Затемнувањето на Месечината ќе влијае на вашиот qубовен живот и на вашиот финансиски план, додека затемнувањето на Сонцето ќе влијае на вашиот духовен живот и верувања.

Љубов

Под влијание на Венера, Овенот ќе биде многу романтичен и страствен овој месец. Подобрата комуникација во овој период ќе ја направи вашата врска похармонична. Слободниот Овен ќе привлече нови интересни лица од спротивниот пол како магнет. Оние кои се во врска ќе направат чекор понатаму или ќе раскинат. Врските во семејството се солидни. Заедничкиот буџет исто така ќе се подобри, а декември ќе донесе многу убави моменти.

Здравје

Можете да бидете мирни, бидејќи нема големи здравствени проблеми во овој период, според месечниот хороскоп за декември 2020 година. Доброто здравје ќе придонесе за вашата среќа, и ако вежбате и јадете на диета, работите ќе се подобрат уште повеќе.

Кариера и пари:

Во овој период нема голем напредок во областа на работата. Е ви биде тешко да ги постигнете сите ваши деловни цели, дури и напорната работа нема да донесе значително подобри резултати. Затемнувањето на Месечината ќе има радикално влијание врз областа на финансиите.

Бик

Затемнувањето на Месечината што ќе се случи на 30 ноември носи значителни и трајни промени во вашиот живот на полето на љубовта и финансиите. По затемнувањето на Сонцето, ќе има затемнување на Месечината на 14 декември, што ќе влијае и на сите Бикови. Оваа астролошка промена ќе донесе подобрување кога станува збор за здравјето.

Љубов:

Ако сте во врска, ќе се најдете во пресвртница. Или вашата врска со партнерот ќе се подобри или ќе ја прекинете еднаш засекогаш. Ова ќе биде месец на големи одлуки, па размислете двапати пред да донесете конечна одлука. Оние Бикови кои се во среќна емотивна врска ќе уживаат уште повеќе во тоа по 15 декември. Ако сте слободни, голема е шансата да запознаете личност која ќе ве освои на прв поглед.

Здравје:

Здравјето е одлично. Нема да имате проблеми, ќе чувствувате наплив на позитивна енергија во текот на целиот месец. Совет на астрологот е да не се релаксирате премногу за време на празниците и да се грижите за исхраната.

Кариера:

Кога станува збор за финансиите, ви претстои период на добри можности, а на вас е да изберете паметно. Вашите претпоставени ќе го препознаат вашиот напор и посветеност, затоа е можно покачување или унапредување. Неговата кариера оди во вистинската насока. Најповолен период е за Биковите кои се занимаваат со некоја уметничка и креативна работа.

Близнаци

Затемнувањето на Месечината на 30 ноември значително ќе влијае на Близнаците. Ќе ги почувствувате најголемите промени на полето на љубовта. Можно е да има прекин, но и можност да запознаете личност која ќе ве освои на прв поглед. Врските ќе бидат на големиот испит овој месец. Ова затемнување ќе ви донесе и промени во финансискиот план. Подгответе се за еден месец возбудливи настани.

Љубов:

Декември ќе биде предизвик за вас и вашиот партнер. Можни се несогласувања и чести дискусии. Ако успеете да го поминете овој период, годините пред вас се полни со убави настани. Сепак, ќе има и такви на кои декември ќе им донесе големи промени и паузи. Слободните Близнаци ќе имаат можност да запознаат личност која ќе ги заинтригира. Еден од твоите пријатели ќе те запознае со таа личност.

Здравје:

Обидете се да одморите што е можно повеќе. Вие би уживале во медитацијата. Се чувствувате исцрпено и постојано уморно. Не би било лошо да се провери крвната слика.

Кариера:

Декември е поволен за напредување во кариерата. Многумина ќе добијат поддршка од постари колеги, така полесно ќе постигнете сè што сте замислиле. Вашите напори ќе бидат великодушно наградени. Околината на работното место ќе биде исклучително пријатна. Може да очекувате поголем прилив на пари.

Рак

Декември 2020 година ќе биде успешен само ако сте подготвени за тимска работа и соработка со животната средина. Планетата што владее со вашиот знак е во западната половина на графиконот, што значи дека не е поволен период да започнете некој бизнис самостојно или да направите ризични инвестиции. Внимателно следете што се случува околу вас. Овој месец ќе мора да бидете особено внимателни, бидејќи дури и најмалиот пропуст може да ве чини многу.

Љубов:

До 15 декември можни се вртења во полето на љубовта, а после тоа ќе запловите во помирен период. Слободните ракови ќе имаат многу интересни средби, а особено интересен ќе биде периодот по 22 декември.

Здравје:

Здравјето ќе биде солидно, без поголеми промени. Астролозите ве советуваат да се грижите за исхраната. Диетата би ви дошла добро.

Кариера:

Астролозите предвидуваат дека ќе има значителни промени кога станува збор за кариерата. Ако не сте задоволни од вашата работа, ова е одлично време да ја смените. Ѕвездите не се љубезни кон Раковите кога станува збор за финансиите, па затоа треба да започнете да штедите. Декември е месец што ќе донесе некои неочекувани трошоци.

Лав

Затемнувањето на Сонцето на 14 декември бара Лавот да го смени својот изглед и личност. Финансиските стратегии и методи мора да се променат. Богатството ве насмевнува овој месец. Затемнувањето на Месечината, 30 декември, ќе донесе неколку нови мисли за духовноста во вашиот живот.

Љубовен живот:

Лав ќе има хармоничен однос со сопругата овој месец. Страста ќе владее по 16 декември. Слободните ќе влезат во љубовна врска. Слободно изразете ги своите чувства. Семејната среќа е она што ќе се случи со Лав во декември. Средбата на семејството ќе биде исклучително среќна.

Здравје:

Декември ќе му донесе просперитет на Лавот. Тој нема да има никакви здравствени проблеми. За да бидете уште поздрави, редовно детоксирајте се. Вежбајте и следете правилна диета.

Работата:

За Лавот сè оди добро. Деловните колеги го обожаваат, плановите се исполнуваат онака како што сте ги замислиле. Ваше е да не го злоупотребувате овластувањата дадени на работното место. Избегнувајте ризични инвестиции.

Девица

Девицата ќе мора да обрне внимание на семејните односи со сила на околностите. Кариерата и другите амбиции паѓаат во втор план овој месец. Што и да направи, Девицата треба да ги заснова сите свои работи на емоционална благосостојба. Затемнувањето на Сонцето, на 14 декември, носи големи промени во семејните врски. Вашиот успех овој месец зависи од способноста да балансирате различни фактори од вашиот живот: кариера, семејство, љубов, но и лично задоволство.

Девицата овој месец ќе ужива во љубовта со сопругот. Ќе има недоразбирања, но мора да направите компромис. До 15 декември љубовта ќе процвета. Девиците кои досега беа без партнер, ќе најдат љубов на семејни прослави.

Здравје:

Мора да научите како да се опуштите. Може да го загрозите вашето здравје со брзото темпо на живот. Празниците ќе ви помогнат малку да се одморите. Фокусирајте се на она што навистина е важно.

Работата:

Вашето семејство нема да ве поддржува во деловните планови за декември. Колегите ќе бидат крајно непријателски расположени. Напорната работа нема да ви донесе никакви резултати – барем не овој месец. И покрај тоа што имате пари, треба да ги намалите трошоците.

Вага

Друго затемнување што значително ќе влијае на Вагата е затемнувањето на Сонцето, кое ќе се случи на 14-ти декември. Во 2020 година, тоа исто така ќе влијае на академскиот раст и социјалните и личните односи на Вагата. Вагите ќе ги преиспитаат своите духовни состојби и состојбата на верата и ќе имаат можност да ги поправат грешките во разбирањето на овие верувања.

Љубовен живот:

Овој месец, Вагата ќе има живи разговори со својот партнер за духовни и финансиски прашања. Мудрата Вага мора да го вклучи неговиот интелект ако сака да ги добие овие разговори. По 16 декември, атмосферата ќе стане сензуална поради влијанието на Марс. Сè е добро што завршува добро. Слободните во овој хороскопски знак треба да бидат подготвени, бидејќи ги очекуваат романтични врски.

Здравје:

Вагите мора да бидат претпазливи кога станува збор за здравјето. По 21 декември можни се многу стресни ситуации кои бараат одмор. Сериозните болести ќе се вратат и многу е важно навремено да контактирате со вашиот лекар. Направете медитација, спорт, диета – да се ослободите од стресот.

Кариера:

Некаде добивате, некаде губите. Вагата во декември ќе ужива во хармонични семејни услови, додека нејзината кариера ќе страда.

Шкорпија

Многу убави животни промени ја чекаат Шкорпија во декември, предвидува месечен хороскоп! Позицијата на ѕвездите во овој период ви овозможува финансиски просперитет и одлични семејни односи. Затемнувањето на Сонцето (14 декември) и Месечината (30 декември) ќе има позитивен ефект врз сите Шкорпии. Ќе можете да ги надминете сите тешкотии со кои се соочувате и ќе напредувате многу. Фокусот е насочен кон успехот во кариерата и одличните финансии. Сега е вистинското и најповолно време да се обезбеди подобра иднина.

Љубов:

Ако имате партнер кој знае да го толерира вашиот силен темперамент, сè ќе биде идилично овој месец. Ниту во вашата врска нема да недостасува страст. Сè ќе биде совршено и хармонично. Слободните Шкорпии би можеле да најдат партнер на работното место, особено по 15-ти декември.

Здравје:

Нема проблеми на ова поле во текот на декември. Влијанието на Марс ќе сврти сè во ваша корист кога станува збор за здравјето. Ќе бидете полни со енергија, позитивни и весели. Хроничните болести ќе бидат под контрола.

Кариера и пари:

Во текот на декември, ќе имате многу можности да се докажете на работа, можеби дури и да напредувате или да ја промените работата или позицијата во вашата сегашна компанија. Финансиската состојба значително ќе се подобри.

Стрелец

Ова ќе биде бурен месец за вас. Марс значително ќе влијае на вашиот знак и ќе донесе некои промени што не ги очекувавте, па затоа е време да ги преземете работите во свои раце и да се посветите повеќе на себе и на вашите лични желби и цели. Ако имате доволно храброст со малку работа, од овој месец, ќе излезете како победник.

Затемнувањето на Сонцето што ќе се случи на 14 декември ќе влијае на вашата идеја за себе, но и на љубовниот статус. Сите ваши недостатоци ќе излезат на површина и вашата самодоверба ќе биде поткопана. Ако се посветите, ќе дојде до радикално подобрување по декември. Ѕвездите ви нудат можност да промените сè што ве мачи, а резултатите нема да изостанат доколку се потрудите.

Љубов:

Љубовниот живот ќе биде исклучително добар поради поволно влијание на Марс врз вашиот знак. Слободниот Стрелец се насмевнува во можноста за интересно познанство. Ќе запознаете личност која ќе ви одговара во сè. Внимавајте внимателно, бидејќи е можно тоа да е некој од вашата блиска околина.

Здравје:

Вашето здравје ќе биде разнишано. Неопходно е да се земат предвид животните навики и исхраната. Астролозите советуваат поголем внес на витамини. Во поголемиот дел од месецот, ќе бидете груби и расположени.

Кариера:

Ниту деловната состојба не е подобра. Вашата кариера стагнира, но тоа не значи дека треба да престанете да се обидувате. По декември доаѓа поволен период за вас.

Јарец

Месечниот хороскоп за декември 2020 година за родените во знакот на Јарец предвидува исполнување на сите желби. Вашата харизма ќе биде одлична, ќе бидете полни со самодоверба. Без оглед на предизвикот што ќе ви се наметне, ќе можете лесно да го надминете. Важно е само во текот на овој месец да си поставите јасни цели што сакате да ги исполните и да се стремите кон тоа.

Љубов:

Ако сте во нестабилен брак, овој период ќе биде тежок и бурен за вас. Ќе ви требаат добра тактика и одговор од другата страна за да ги надминете тешкотиите. Од друга страна, слободните Јарци ќе имаат многу можности за нова љубов до 16 декември, под влијание на Венера.

Здравје:

Немате проблеми на ова поле во текот на декември. На крајот на месецот, треба да се опуштите што е можно повеќе. Фокусирајте се на важните работи и ќе останете витални и полни со енергија. Ова е период кога не смеете да заборавите на физичката активност и правилната исхрана.

Кариера и пари:

Ќе имате се повеќе и повеќе работа, но нема да има признанија или награди. Постои можност за службено патување, но нема да ви донесе придобивки на кои се надевавте. Сè што можете да направите сега е да дадете се од себе и да чекате трпеливо на подобри денови. Иако кариерата стагнира, финансиската состојба е прилично добра. Само пазете се од ризични инвестиции.

Водолија

Во текот на декември, Водолиите ќе бидат насочени кон сопствената волја и личните желби. Ќе успеете да ги насочите околностите во животот за да ви помогнат, но по патот мора да се грижите и за други луѓе. Затемнувањето на Сонцето на 14 декември ќе донесе промени во областа на социјалниот живот, што исто така може да доведе до промена на работното место.

Љубов:

Водолијата бара совршенство и духовност овој месец. Под влијание на Марс ќе биде сензуално од вообичаено, а за романса ќе се погрижи Венера. Брачниот живот ќе биде поубав од кога и да било. Слободните Водолии ќе имаат многу можности да запознаат нови луѓе, но само неколку ќе одговараат на нивната необична природа. Во семејството, односите ќе бидат одлични во текот на декември, според месечниот хороскоп. Ќе имате поддршка од постарите членови на семејството, а атмосферата генерално ќе биде полна со радост и среќа.

Здравје:

И во областа на здравството, пристигнуваат одлични вести. Со промена на вашиот животен стил, ќе можете да олесните или излечите многу хронични болести. Плус, ќе изгледате одлично овој месец затоа што ќе се чувствувате многу добро одвнатре. Редовното вежбање и правилната исхрана ќе имаат дополнителен добар ефект.

Кариера и пари:

Одличен период за Водолија кога станува збор за професионален развој. Е имате поддршка од колеги и познаници од вашата индустрија. Вашата напорна работа ќе биде наградена со одлични финансиски стимулации. Атмосферата на работа ќе биде одлична и нема да има проблеми.

Риба

Астролозите велат дека декември 2020 година ќе биде полн со возбуда и турбуленции за Рибите. Е има многу вербални конфликти и стресни ситуации. Поради положбата на планетите, ќе ве обземе желбата да бидете лидер во сè што правите. Размислете уште еднаш, бидејќи соработката со околината може да ви заштеди стрес и да ви ја олесни работата.

Љубов:

Декември ќе биде знак на љубомора и страст. Разговарајте повеќе со вашиот партнер за да избегнете стресни ситуации. По 21 декември, возраста стивнува и започнува помирен период, поради позитивното влијание на Меркур врз вашиот знак. За слободните Риби, поволниот период за љубов трае до 16 декември.

Здравје:

Затемнувањето на Месечината ќе предизвика многу стрес, затоа искористете ја секоја можна можност да се опуштите и да направите повеќе работи што ве прават среќни. Не постои можност за поголеми здравствени проблеми. Астролозите ве советуваат да не се занимавате со никакви сериозни спортски активности.

Кариера:

Пред да следи поволниот период, значителни турбуленции ќе се појават во текот на декември во деловниот план. Ќе мора да надминете некои стресни ситуации, но после тоа, ѕвездите ви носат подобрување и напредување во кариерата. Месецот е поволен за започнување нови проекти. Инвестицијата ќе се исплати.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------