Home INFO Хрватска фаворит на Евровизија, поранешниот победник од Норвешка ја отсвире на виолина...

Хрватска фаворит на Евровизија, поранешниот победник од Норвешка ја отсвире на виолина „Рим тим таги дим“ (видео)

реклама:G Natural

Годинава по првата полуфинална вечер меѓу фаворитите е и хрватскиот претствник кои според предвидувањата има големи шанси за победа во саботното финале.

Со моќната песна „Рим тим таги дим“ и моќниот настап за време на првото полуфинале Бејби Лазања ја воодушеви публиката.

Дека моќниот настап и добрата песна носат и многу фанови и симпатии и кај колегите покажа и видеото на социјалните мрежи на победникот од Норвешка во 2008 на Евровизија виолинистот Александар Рибак кој на свој специфичен начин ја отсвире и сподели со фановите „Рим тим таги дим“.

„Оваа песна е одлична за вежбање виолина и мислам дека Хрватска победи во синоќешното полуфинале! Дали се согласувате?“, напиша Рибак во описот на видеото.

@alexrybakofficial This song is great for 🎻 violin practice, and i think #croatia🇭🇷 won yesterdays semi final! Do you think so too?🤓 #rimtimtagidim #eurovision #babylasagna #alexanderrybak #violin #violincover @The Baby Lasagna Official ♬ Rim Tim Tagi Dim – Baby Lasagna

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------