Home INFO Иџе ја освои третата титула на Европскиот шампионат за ридско-планински трки

Иџе ја освои третата титула на Европскиот шампионат за ридско-планински трки

реклама:G Natural

Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе ја освои третата титула на Европскиот шампионат за ридско-планински трки.

Стефановски беше најбрз на двете трки во Бузет, Хрватска.

– Трократен европски шампион за мојата Македонија, за мојот народ. Бидете горди, испишавме нова историја!!! – стои во објавата на Стефановски на социјалните мрежи.

Претходно Иџе беше шампион во 2014 и 2015 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------