Home INFO И ова се случи: На официјалната страна на воздухопловните сили на САД...

И ова се случи: На официјалната страна на воздухопловните сили на САД ечи позната турбо фолк песна (видео)

реклама:Лето во Банско

Песната Хеликоптер, која стана хит во регионот а ја изведува турбо фолк пејачот Фазлија, осамна на официјалниот Инстаграм профил на воздухопловните сили на САД.

– UH-1N е помошен хеликоптер кој се користи како поддршка во разни мисии на воддухопловните сили. Од транспорт, преку надзор, до мисии за потрага и спасување, се вели во постот на Инстаграм каде е прикажан хеликоптерот.

Многумина се изненадија од оваа постапка на администраторот на овој официјален профил.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------