Home INFO И покрај тоа што немаме никакви резултати МТВ повторно ќе троши пари...

И покрај тоа што немаме никакви резултати МТВ повторно ќе троши пари на Евровизија

реклама:G Natural

Без никакво официјално соопштение од МТВ, Македонија го потврди учеството на Евровизија 2019 година, односно земјата ќе испрати уметник и песна во Тел Авив, Израел.

Не се објавени други детали, наведува порталот EscXtra, чии содржини се главно евровизиски.

Во последните три години македонскиот претставник на Евровизија го избира МРТ, а во претходните години за евровизискиот изведувач се одлучуваше и на фестивали.

Досега околу 30 држави потврдиле дека ќе учествуваат на Песна за Евровизија, што следната година во мај ќе се одржи во Израел.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------