Home INFO И покрај забраните, Цеца одржа концерт за поддршка на протестите во Косово...

И покрај забраните, Цеца одржа концерт за поддршка на протестите во Косово (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Иако имала закани и забрана за влез, сепак Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера успеала да стигне на закажаниот концерт во Косово.

Имено таа со овој концерт сакала да се приклучи на србите во Косовска Митровица кои протестираат со мирен протест заради воведените такси од 100% за српските производи спроведени од косовската влада.

Концертот го обезбедувале припадниците на КФОР со присуство на голем број медиуми.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------