Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive И Роби Вилијамс имаше немил настан на свој концерт како што неодамна...

И Роби Вилијамс имаше немил настан на свој концерт како што неодамна и се случи на Калиопи и Тејлор Свифт

реклама:G Natural

Постара жена починала додека концертот на Роби Вилијамс, кој се одржа минатиот четврток во Сиднеј, на стадионот Алијанц во Мур Парк бил во тек.

Обожавателка на пејачот паднала од шест реда столици и се здобила со тешки повреди на главата.

Веднаш ѝ била укажана лекарска помош и пренесена во болницата Сент Винсент. Жената била во кома и за жал починала неколку дена подоцна, пишува „Гардијан“.

Познатиот пејач се уште јавно не проговорил за овој тажен настан.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------