Home INFO И Шакира има проблеми со законот

И Шакира има проблеми со законот

реклама:Велигден со Стаф

Уште една пејачка се најде на листата затајувачи на данок открија светските медиуми.

Заради како што се вели во тужбата затајување на 14,5 милиони евра, Шпанскиот обвинител поднел тужба против пејачката Шакира наведувајки дека не ја платила оваа сума за данок од 2012 до 2014 година.

Имено како што се велат извори блиски до пејаката, таа ги навела Бахамите како свое официјално престојувалиште, токму заради избегнување на данокот, но обвинителите во Барселона навеле дека токму таа во периодот за кој се терети била со живеалиште во Шпанија со својот партнер Пике.

Дали Шакира ќе успее да се извлече или сепак оваа сума ќе треба да ја плати ќе покаже судската пресуда според доказите кои ги поседува судот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------