Home INFO Имајте го ова во домот и ќе бидете полни со пари

Имајте го ова во домот и ќе бидете полни со пари

реклама:G Natural

Ако сакате брзо да го наполните паричникот, треба да купите Красула Овата, според Фенг Шуи познатo како дрво на пари.

Се што му треба на растението е светлина, а за врме на летото може да се изнесе и надвор.

Секако, тогаш потребно е повеќе да се полива, но тоа треба да се прави тогаш кога земјата е потполно сува.

Се верува дека истото привлекува многу пари.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------