Home INFO Instagram, Facebook Messenger и WhatsApp во гоолем проблем! Ќе биде ли надминат...

Instagram, Facebook Messenger и WhatsApp во гоолем проблем! Ќе биде ли надминат за брзо?!

реклама:G Natural

Корисниците на социјалните мрежи од вчера се во паника затоа што популарните мрежи како што се Instagram, Facebook Messenger и WhatsApp имаа проблем во својата и постојано имаат прекин на услугата.

Од вчера од 17 часот корисниците на овие мрежи не можеа да пристапат во своите профили ниту да праќаат пораки.

Официјално сеуште нема соопштение за овој проблем, но мрежите и денеска повремено се во прекини.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------