Home INFO Интересна приказна: Еве како принцот Вилијам ја запросил Кејт Мидлтон

Интересна приказна: Еве како принцот Вилијам ја запросил Кејт Мидлтон

реклама:G Natural

Принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон се во складен брак повеќе години…

Во едно интервју за „CNN“ принцот Вилијам открива како ја запросил.

„Јас ја обожувам Африка. Таа земја ме смирува, а Кејт знае што значи за мене одењето таму и мојата љубов кон таа земја. Да бидам искрен немав однапред смислен план. Знаев дека тоа ќе биде на местото каде јас ќе се чувствувам пријатно. Клекнав на едното колено и ја прашав, а таа се согласи“.

Принцот Вилијам додали дека целиот момент бил многу магичен и интимен, а тој ја побарал Кејт за жена со прстенот од неговата покојна мајка, Лејди Ди.

Инаку запросувањето се случи во 2010-та година во Кенија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------