Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Искрена за болеста на срцето, Јелена Розга си ја отвори душата

Искрена за болеста на срцето, Јелена Розга си ја отвори душата

реклама:G Natural

Хрватската пејачка Јелена Розга во едно неодамнешно интервју за хрватски магазин отворено зборуваше за свите професионални ангажмани но и приватни проблеми.

Имено пејачката откри дека од пред неколку години имала сериозни проблеми со срцето и тироидната жлезда за кои секое утро пие апчиња и посебна терапија.

Вели дека од тогаш кога и бил дијагностициран овој проблем до сега немала проблеми на своите настапи ниту во секојдневието и дека се придржува на она што и го кажале докторите.

-„Благодарение на терапијата и дисциплината, физички се чувствувам одлично. И понатаму можам два часа да пеам и да танцувам со мојата публика“, рекла Розга во интервјуто..

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------