Home INFO Исплашени слонови направија хаос во Шри Ланка (видео)

Исплашени слонови направија хаос во Шри Ланка (видео)

реклама:G Natural

Слоновите кои биле дел од будистичка поворка во град во Шри Ланка, одеднаш се вознемириле и неконтролирано почнале да трчаат низ толпата луѓе.

Не е утврдено што би можело да ги уплаши и вознемири слоновите и да ги поттикне на неконтролирано однесување.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------