Home INFO ИСПОВЕД НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: „Србија ми уби две бебиња и тоа никогаш...

ИСПОВЕД НА ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: „Србија ми уби две бебиња и тоа никогаш нема да и го простам!“

реклама:G Natural

Зборувајки за периодот кога го одржа нејзиниот за сега најголем концертен спектакл во 2015 година, и присетувајки се на тој успех, но и стрес кој го доживеа борејќи се со сите негативни коментари од медиумите на сметка на посетеноста, Јелена откри и дел од лошите работи кои и се случиле тогаш:

„Стресот беше единствен виновник што го изгубив бебето и несакам да ризикувам тоа повторно да се случи.
Живеам навистина стресно, неделно имам и по три концерти, така што сега не е време за проширување на семејството и за трето дете“ – рекла во едно интервју. Година дена покасно на друштвените мрежи откри уште по тажна вистина:

„За последните две години од стрес изгубив деве бебиња. Целото тоа количество на омраза и зло, завидливост, удри таму каде што сум најслаба. Мене Србија ми уби две недолжни суштества. И јас тоа на Србија никогаш нема да и го опростам.
Кој нормален би простил?!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------