Home INFO Лелеци низ ходниците на болницата! Дарко Лазиќ трпи големи болки кога ќе...

Лелеци низ ходниците на болницата! Дарко Лазиќ трпи големи болки кога ќе попуштат седативите

реклама:G Natural

Пејачот Дарко Лазиќ кој во вторникот доживеа сообраќајана несреќа по која му констатирале бројни повреди, пред три дена излезгол од кома, а дури вчера станал свесен каде се наоѓа и што всушност му се случило.

-Дарко е буден и свесен, вика од болка па сестрите повремено му даваат седативи.
Но кога нивното дејство ќе попушти на интензива нега каде што лежи се слушаат негови лелеци. Дарко спие, блада, по малку зборува низ маската и е потресен заради целото ова случување.
Се чини дека тој е дури сега е свесен за тоа што му се случило.
Следува долг период за закрепнување и првите моменти веројатно не му се многу лесни, што може да се заклучи од неговите реакции. Збунет е и исплашен – вели изворот од болницата.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------