Home INFO Испровоцирани од објавите, Македонски хакери и го срушија сајтот на Дуа Липа

Испровоцирани од објавите, Македонски хакери и го срушија сајтот на Дуа Липа

фото: Инстаграм
реклама:G Natural

По фотографиите од голема Албанија и пораките за Косово на Дуа Липа кои таа ги објави на социјалните мрежи многу реакции стигнаа од сите страни.

Јелена Карлеуша повторно ја поткачи Дуа Липа по сторито за Косово

Од кога ја свати својата грешка британската пејачка со потекло од Косово и се извини на јавноста со образложение дека не и била цел никого да навреди.

Оние кои на овие објави беа испровоцирани се македонските “Анонимуси” (Anonymous), оваа наша хакерска група објави на Твитер дека и го урнале официјалниот сајт на пејачката во знак на револт и дека нема да биде функционален 1 час.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------