Home INFO Истражување: Еве што не треба да подарите за новогодишните празници

Истражување: Еве што не треба да подарите за новогодишните празници

реклама:Велигден со Стаф

Повеќе од 52.000 луѓе учествуваа во истражување кое откри што луѓето не сакаат да добијат како новогодишен подарок.

Испитаниците ги посочиле подароците што не би сакале да ги добијат за Нова година.

Еве ја листата на најнепосакуваните подароци:

Сувенири, симболи (57%)

Плишани играчки (52%)

Ваги (49%)

Сапун (48%)

Календар (48%)

Машинка за бричење / депилатор (48%)

Простирка за за масажа (45%)

Биткоин (42%)

Комплет козметика (40%)

Крпа (38%)

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------