Home INFO ИВАН ИСЦЕЛИТЕЛ ТВРДИ: Со мојата помош Дарко Лазиќ успеа да преживее

ИВАН ИСЦЕЛИТЕЛ ТВРДИ: Со мојата помош Дарко Лазиќ успеа да преживее

реклама:G Natural

Пред од прилика еден месец од кога доживеа страшна сообраќајна несреќа фолк пејачот Дарко Лазиќ сеуште е во болница и заздравува од повредите кои што ги доби.

Иако првите неколку недели беа критични за неговиот живот и здравје сепак успеа да се извлече од најлошото.

Еден од оние кои што тврди дека најмногу му помогнал во закрепнувањето е нашиот исцелител Иван, кој пред извесен период се пофали на социјалните мрежи со објава на пост и фотографии од принт-скрин разговор со извесна Биљана Стајиќ другарка на пејачот, дека по нејзината молба на неговиот месинџер, ги превземал сите свои „моќи“ и со молитви успеал токму тој да го спаси пејачот.

За да не прераскажуваме ви го пренесуваме неговиот пост кој што тој го објави на Фејсбук, еве што сподели тој…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------