Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Избегнат хаос на ромска свадба: Кеба и Јана се испокарале за бакшиш

Избегнат хаос на ромска свадба: Кеба и Јана се испокарале за бакшиш

реклама:G Natural

Дека за малку на ромска свадба ќе настанел вистински хаос меѓу колегите пејачи Драган Којиќ Кеба и Јана Тодоровиќ потврдува извор во медиумите.

Имено пред неколку дена двајцата колеги биле ангажирани да ги забавуваат гостите на една ромска свадба, но како почнала забавата Кеба голем дел од вечерта поминл седејки и гледајки се во огледалце, на што колешката изреагирала на микрофонот и му рекла:

-Колега ти само седи а јас ќе заработувам бакшиш и за двајцата!

Но бидејки Кеба не бил кавгаџија оваа ситуација ја превртел во шега и се фатил за работа, па ја оставил Јана да се одмори.

На крајот колегијално се разделиле и поделиле се што заработиле.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------