Home INFO Избрана првата „Мис Франција“ со кратка коса која ја разбранува јавноста

Избрана првата „Мис Франција“ со кратка коса која ја разбранува јавноста

реклама:Лето во Банско

Студентката Ев Жил ја понесе титулата на нов „Мис Франција“ и веднаш стана центар на внимание поради нешто што едно нешто ја издвои од нејзините претходнички.

Она што ја разликува од повеќето мисици е нејзината кратка, момчешка фризура. Во контекстот на Мис Франција, каде што долгата и бујната коса обично претставува дел од убавината на кандидатките, изборот на кратка коса за Ев е нешто што се издига како необично и иновативно.

Според информации од францускиот весник „Л’Индепендант“, никогаш до сега Мис со кратка коса не успеала да ја понесе титулата.


Реакциите се различни, додека некои ја фалат нејзината различност, многу корисници се шегуваат на новоизбраната мис на социјалната мрежа Икс (поранешен Твитер).

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------