Home INFO Изгледајте холивудски: Еве како да се нашминкате како Џенифер Лопез (видео)

Изгледајте холивудски: Еве како да се нашминкате како Џенифер Лопез (видео)

реклама:Лето во Банско

Џенифер Лопез дефинитивно е една од најубавите жени во светот која на црвениот тепих секогаш има беспрекорна шминка на која и завидуваме.

Секогаш е одлично стилизирана и со беспрекорна шминка на која и завидуваме.

Најмногу внимание привлекуваат туторијалите кои ни помагаат да изгледаме како познатите личности.

Шминкерката Деси Перкинс ни покажа како за помалку од 15 минути можеме да се нашминкаме и да изгледаме како Џеј Ло.

Видеото ви покажува како да го постигнете тоа:

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------