Home INFO Изгледа како девојка: Ова е менито на кралицата Летиција

Изгледа како девојка: Ова е менито на кралицата Летиција

реклама:G Natural

Кралицата Летиција и во своите педесетти години има тело како на млада девојка.

Нејзината беспрекорна фигура е благодарение на исхраната која ја практикува. Имено таа ги следи правилата на доктор Периконе, кои се многу едноставни и лесни за практикување.

Исхраната на Периконе се заснова на внес на 3 вида храна: свежа риба, зеленчук богат со железо и храна богата со протеини.

Оние кои ја следат неговата диета мора да пијат три литри вода дневно, а кралицата со задоволство одредена количина ја заменива со зелен чај.

Овој тип на исхрана не само на слабеење, туку го подмладува и телото.

Појадокот е најважниот оброк во денот, а Летиција обично се одлучува или за омлет од 3 јајца или за парче лосос.

Ако е многу гладна, додава и парче тост, но многу ретко.

За ужина јаде јаткасти плодови, јогурт, овошје или маслинки. Ручекот се состои од 200 гр пилешко или мисиркино месо или риба на скара, со многу зеленчук.

За вечера јаде парче сирење и многу зеленчук.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------