Home INFO Измешајте ги овие три состојки и нема да заболите од рак, тврди...

Измешајте ги овие три состојки и нема да заболите од рак, тврди познатата докторка

реклама:Лето во Банско

Американската докторка Каролин Андерсон откри еден многу едноставен рецепт со чија помош може да се спречи појавата на рак.

Не постои ниту една друга природна состојка на светот која е поефикасна во намалување на воспалителните процеси во телото од куркумата.

Станува збор за смеса од три мошне достапни состојки. Овие сознанија на др Андерсон се темелат источно индиска традиција стара 2000 години.
Каролин Андерсон тврди дека доколку секојдневно се користат овие три состојки, скоро и да не постои можност да заболите од рак.

Еве го рецептот:

Измешајте ¼ чајна лажичка куркума, ½ чајна лажичка маслиново масло. Во ова додадете свежо сомелен бибер.

Сите три состојки убаво промешајте ги.

Смесата можете да ја конзумирате индивидуално или пак да ја употребувате во различни јадења, салати и сл.

Совет:
Доколку ја конзумирате само смесата, истата можете да ја помешате со малку вода. Доколку пак ја ставите во готвени јадења, внимавајте смесата да ја ставите на крај од готвењето.

Оваа природна смеса нема нус појави, тврди др Андерсон.

Најновите истражувања покажуваат дека куркумата спречува многу врсти на рак. Куркумата има само еден недостаток, потешко се разградува во организмот. Поради ова, идеална комбинација и за лечење и за превенција од рак е куркумата да се конзумира заедно со бибер или ѓумбир. Според истражувањата, биберот ја зголемува ефикасноста на куркумата за дури 200 %.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------