Home INFO Јелена Карлеуша не присуствуваше на погребот на Шабан, еве зошто?!

Јелена Карлеуша не присуствуваше на погребот на Шабан, еве зошто?!

фото: Instagram/Print screen
реклама:G Natural

Голем број на јавни личности од целиот регион и колеги на пејачот присуствуваа на погребот на Шабан Шаулиќ во Белград.

Имено од пејачот се опрости целата естрада но и голем број на фанови кој присуствуваа на погребот на пејачот.

Она што го забележаа медиумите беше отсуството јна пејачката Јелена Карлеуша која што имаше одлично пријателство со пејачот а и голема поддршка од негова страна.

Причината заради која пејачката сепак не се појавила на погребот ја образложи на социјалните мрежи, изјавувајки дека погребите се за неа многу стресни и дека неможе да поднесе да биде на погреб на свој близок пријател и колега.

Еве како таа на Инстаграм по веста за смртта на пејачот се опрости од него…

View this post on Instagram

Goodbye my friend

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------