Home INFO Каде отиде светот: Оваа инфлуерсерка ја продава водата во која се капе,...

Каде отиде светот: Оваа инфлуерсерка ја продава водата во која се капе, побарувачката е неверојатна

реклама:G Natural

Оваа инфлуенсерка од Велика Британија има речиси 4 милиони следачи на Инстаграм.

Популарноста ја стекнала така што објавува провокативни косплеј фотографии, а сега ја продава и водата во која се капе, пренесува Дејли Меил.

Едно шишенце од оваа вода, дваесетгодишната Бел Дафин ја продава за неверјатни 27 евра, а продажата завршила во експресен период.

„Ова е спакувано додека си играм во кадата. Ова е навистина вода во која се капам. Водата не е за пиење и треба да се користи само во сентиментални цели.“ – објаснува блогерката.

Бизарно и неверојатно, но сите залихи се прдале за само два дена.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------