Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Како Амди Бајрам успеа да напрви свадба со 600 гости во време...

Како Амди Бајрам успеа да напрви свадба со 600 гости во време на корона

реклама:G Natural

Политичарот Амди Бајрам отсекогаш важел за контраверзна личност и со него се поврзуваат најразлични ситуации и случки.

И во време на пандемија Бајрам успеа да ја „изненади“ јавноста и да се досети како да не го прекрши законот во Македонија а сепак да ја направи планиранат свадба за внуката Перије.

Бидејки веке неколку месеци Бајрам бил принуден да ја одложи свадбата која што неколку пати била и закажана со покана за гостите па одложувана заради рестрикциите и забраната за работа на рестораните, тој се досетил како да истера се по свое и сепак да има веселба.

Со помош на турски политичари и тускиот претседател Ердоган како што кажува, успеал да организира брод и незаборавна забава низ Босфор за 600 гости, за која како што изјави Амди ќе се пишува и гледа кога ќе се вратат со фотографии и видеа.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------