Home INFO Како не ти е срам да бараш помош од државата! Аца Лукас...

Како не ти е срам да бараш помош од државата! Аца Лукас жестоко ја искритикува Неда Украден

реклама:G Natural

Во овие тешки месеци со корнавирусот меѓу оние кои што бараат помош се и пејачите во Србија или барем дел од нив кои што јавно се изјаснија дека државата треба да им помогне.

Последна со вакво барање во јавноста се огласи Неда Украден која што додаде дека са зите пејачи ова е тежок период каде што сите настапи им се откажани и немаат никаква заработувачка.

Но не помина многу на ова барање од Неда, жестоко се спротистави Аца Лукас, кој јавно прокоментира дека таа и таквите како неа треба да се засрамат со тоа што бараат помош од државата на која што треба да и дадат.

Вие имате заработено за уште еден живот за разлика од луѓето кои што немаат ни за леб, додал пејачот во неговиот коментар на социјалните мрежи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------