Home INFO Како во шпанска серија: Северина повторно ќе оди на суд

Како во шпанска серија: Северина повторно ќе оди на суд

реклама:G Natural

Хрватската пејачка Северина години наназат константно е топ тема во медиумите со нејзиниот приватен живот.

Подолг период медиумите во регионот ја следат нејзината “борбата” за старателство над синот Александар која ја води со својот екс сопруг Милан Поповиќ.

Според српски Информер, наводно пејачката не го вратила синот кај Милан, кој го има старателството над момчето.

Според одлуката на судот, Севе можела да го види синчето двапати неделно, секој втор викенд – од сабота наутро до недела навечер, како и две недели за време на празниците.

Но пејачката, наводно, ја прекршила оваа одлука.

Изворот на Информер вели дека детето поминало 14 дена кај својата мајка, но дека таа не го вратила во договорениот термин кај таткото.

Согласно препораките од своите адвокати, наводно српскиот бизнисмен Милан Поповиќ поради ова се подготвува за нва тужба насочена кој Северина.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------