Home INFO Предупредување: Денес ветар со брзина над 90 км/час

Предупредување: Денес ветар со брзина над 90 км/час

реклама:G Natural

Денес претпладне ќе настапи преодно наоблачување со локален дожд и грмежи.

Ќе почне да дува силен северен ветер, најпрво во северните, а во текот на денот и во останатите делови, особено вдолж Повардариет.
Ова ќе услови осетно намалување на дневната температура, особено на северот.

Ветерот краткотрајно ќе достигнува брзина и над 90 км/час.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------