Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Како заврши Евровизија2023? (видео)

Како заврши Евровизија2023? (видео)

реклама:G Natural

Спектакуларно со многу светлечки ефекти, најнова видео технологија и 26 земји во финалето го направија финалето беспрекорно визуелно шоу.

67 Издание на Евровизија заврши синоќа со неколку скандали, беспрекорна организација и тензично до крајот на гласањето.

И покрај дел од циркузијадата на годинешното издание кое што го видовме на сцената сепак на крајот победи песната и го оправда овој музички настан.

Годинава Лорен како претставничка на Шведска беше прогласена за победник со вкупно 583 поени.

Второто место го освои Финска со 526 поени, трети се Израел со 362 поени, четврта завршиИталија со 350 поени, а петта Норвешка со 268 поени.

За оние кои што го пропуштија финалето погледенте ја снимката на официјалната евровизиска фан страна на Јутјуб.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------