Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Канје Вест повторно шокира, раперот се прошета бос во елитен ресторан во...

Канје Вест повторно шокира, раперот се прошета бос во елитен ресторан во Дубаи (ФОТО)

реклама:Лето во Банско

Канје Вест не престанува да шокира со своето непристојно однесување и облекување каде и да оди.

Овој пат сите останаа изненадени кога на социјалните мрежи се појавија слики од него каде што е бос во познатиот ресторан Нобу во Дубаи.

Но подоцна главниот шеф Нобу Мацухиса сепак даде изјава каде што сподели со медиумите дека Канје бил бос заради тоа што му ги поклонил неговите дизајнирани патики па затоа морал да го напушти така ресторанот.

Не секогаш е така како што првично изгледа!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------