Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Кан: Мерил Стрип ја прими почесната Златна палма на церемонијата на отворањето...

Кан: Мерил Стрип ја прими почесната Златна палма на церемонијата на отворањето на 77-от филмски фестивал во Кан

реклама:G Natural

Таа ја доби почесната „Златна палма“ на Канскиот филмски фестивал, каде што е почесен гостин, а сите беа фасцинирани од изгледот на познатата актерка.

Оваа 75-годишна жена покажа дека ентузијазмот не е резервиран само за младоста, туку и искуството и животот и професионалното богатство и како тие имаат што да кажат.

Актерката се појави во бел костум и сино-бела кошула, а белата шапка, во комбинација со очила за сонце, беше полн моден хит. Високите сребрени потпетици му дадоа на стајлингот белег на гламур и ја истакнаа врвната форма на актерката во осмата деценија.

Шарм, самодоверба и уживање во вниманието зрачеше од секое нејзино движење.

Во Кан пред 35 години Мерил ја доби наградата за најдобра улога во филмот „Un cri dans la nuit“, што беше нејзино единствено појавување на фестивалот во Кан досега.

Мерил ја доби почесната Златна палма по Жана Моро, Марк Белокио, Кетрин Денев, Жан-Пјер Лео, Џејн Фонда, Анјес Варда, Форест Витакер и Џоди Фостер, се вели во објавата на Канскиот филмски фестивал.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------