Home INFO Кание Вест и Ким Кардашијан пред развод, што ќе се случи со...

Кание Вест и Ким Кардашијан пред развод, што ќе се случи со заедничкиот имот?

реклама:G Natural

Раперот Кание Вест не крие дека сака да се смири со својата сопруга, старлетата Ким Кардашијан.

Вест неодамна одржал хуманитарен концерт на кој присуствувала и Ким. Тој ги променил стиховите на една од своите песни, со што ја воодушевил публиката.

– Сакам да избегаш назат кај мене, баш ти, Кимберли! – вака во превод гласел изменетиот текст кој стана вирален на социјалните мрежи.

Само неколку часа по концертот, Ким наводно поднела барање за легално раздвоено, живеење со Кание, со кое таа и понатаму би била во брак со раперот, но законски би живеела одвоено од него.

Американските медиуми пренесуваат дека Ким доставила и барање за отстранување на презимето Вест.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------