Home INFO КАРАНТИНСКО ИНТЕРВЈУ: Аца Лукас без влакна на јазикот

КАРАНТИНСКО ИНТЕРВЈУ: Аца Лукас без влакна на јазикот

реклама:Велигден со Стаф

Во последното интервју дадено за српски портал, фолк пејачот Аца Лукас проговори за неговата ќерка, сопруга, за професијата а го спомна и Саша Поповиќ.

Од карантин пејачот изјави:

-„Кога ке заврши се и ќе се вратиме во нормала дефинитивно го менувам ритамот на живот, овој карантин ми ги отвори очите, никогаш нема веќе да работам токлу многу. Ние пејачите живееме од викенд за викенд а тие пари се проклети.“

На прашањето дали би се вратил како жири во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ тој додал:

-„Мислам дека си заминав од тоа шоу веднаш кога почнав да им здосадувам на луѓето. Не ја следев ниту кога бев во жири ниту па сега а мислам и дека се помалку луѓе ја гледаат таа емисија.
Имав некои недоразбирања со Саша Поповиќ но не зи заминав заради тоа, за мене беше убава работа тоа но ете заврши.“

Пејачот спомна и за односот со својата сопруга и Соња:

-„Нашиот однос е одличен и најважно е дека често ја гледам мојата ќерка Викторија со која заедно учиме германски јазик“-додал Лукас.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------