Home INFO Карлеуша бојкотирана од организаторите на геј парадата во Србија: Еве како им...

Карлеуша бојкотирана од организаторите на геј парадата во Србија: Еве како им возврати

реклама:Велигден со Стаф

Традиционалната парада на горсоста во Белград е закажана за 18 Септември.

Оваа година, главна ѕвезда, или главна кума како што учесниците ја нарекуваат е Наташа Беквалац.

Сите се изненадија кога на листата на изведувачи овојпат не се најде поп дивата Јелена Карлеуша која со години е геј икона и поборник за правата на ЛГБТ заедницата.

Карлеуша се огласи на Инстаграм, и откри дека ова не е нејзина одлука, туку на организаторот.

“Поради многубројните прашања зошто оваа година не настапувам на парадата, сакам да ве известам дека тоа е одлука на организаторот. Поточно, тој смета дека јас со скоро три децении работа, не сум допринела во борбата за правата на ЛГБТ заедницата на Балканот и дека утре не ми е местото на парадата. “

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------