Home INFO Карлеуша и Цеца имаат заедничка песна! Сте ја слушнале ли?

Карлеуша и Цеца имаат заедничка песна! Сте ја слушнале ли?

реклама:G Natural

Двете популарни српски пејачки Светлана Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша со години се лути ривалки.

Кавгата кулминираше со долгогодишни судски спорови, но тоа не било така одсекогаш.

Нема да ви се верува, но постои песна која пејачките ја имаат заедно испеано.

Тоа се случило во далечната 1993-та година, кога Цеца веќе била популарна, а Карлеуша имала само 15 години.

Тие две ги пеат придружните вокали на Славица Трипуновиќ – Дајана за песната „Vazduh koji dišem“.

Оваа песна сигуно ја знаете по верзијата на Цеца, но во оригиналот на Дајана пејат двете пејачки, слушнете.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------