Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Карлеуша пак и се закачи како крлеж на Цеца и брутално ја...

Карлеуша пак и се закачи како крлеж на Цеца и брутално ја нападна (фото)

реклама:Лето во Банско

Откако со години се влечкаат по судови за навреди кои си ги кажуваат една за друга очигледно ова нема да сопре затоа што по сторито на Јелена Карлеуша се очекува да има уште една пријава од страна на Цеца.

Карлеуша по фамата за роденденот на ќерката на Цеца во медиумите не остана рамнодушна и брутално напиша на своето стори:

„Со години се бранев од судските напади на оваа жена, не можев да ја сфатам Србија која во минатото славеше некој кој е познат по криминалот. Жена која беше поврзана со убијците на Зоран Џинџиќ, сопруга на воен злосторник која живее во куќа изградена од убиени и ограбени Бошњаци, Хрвати и Срби. Бев во фазон WTF, Србијо? Ме болеше неправдата бидејќи медиумите мене ме покажуваа како негативна личност, иако не згазив ни на мравка, а ја славеа затворска птица која на сметка на лажен патриотизам собираше евтини поени од примитивци. Сега кога ја гледам ваква, кога никој не се интересира за неа, сега кога пее само под шатори и кафулиња, сега кога се појавува во медиумите само кога ќе се поткачи со мене, чувствувам сожалување. Времето и кармата решаваат се“, напиша ЈК.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------