Home INFO Ќе ви потечат солзи: Спектакуларна изведба на Арета Френклин (ВИДЕО)

Ќе ви потечат солзи: Спектакуларна изведба на Арета Френклин (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Кралица на соул музиката пред неколку години со моќна изведба на хитот „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman“ ги остави без зборови присутните на гала во „Центарот Кенеди“ во Вашингтон и измами по некоја солза.

Арета Френклин во моментов е тешко болна и се наоѓа во Детроит, каде е опкружена со своето семејство кое ги моли нејзините обожаватели за поддршка и молитви во овие тешки времиња.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------